جلسه ‌دفاع رساله دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی با موضوع مبانی و آثار اعلام جرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق برگزار شد.

 در رساله دکتری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی نراق صورت گرفت؛

بررسی مبانی و آثار اعلام جرم

جلسه ‌دفاع رساله دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی با موضوع مبانی و آثار اعلام جرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نراق، نخستین جلسه ‌دفاع از رساله دکتری رشته حقوق کیفری و جرم‌شناسی با حضور استادان ممتاز و برجسته در سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق برگزار شد.

علیرضا مهدی‌پور مقدم دانشجوی مقطع دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق در این جلسه از رساله دکتری خود با موضوع «مبانی و آثار اعلام جرم» دفاع کرد. استاد راهنمای این رساله باقر شاملو از استادان برجسته حقوق کیفری و جرم‌شناسی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی بود.

مهدی‌پور در این جلسه به اهداف و شاخص‌های اعلام جرم، مبانی اعلام جرم، الگوهای اعلام جرم، اعلام جرم در آموزه‌های فقهی و حقوقی، تعریف جرم، فرآیند پاسخ به جرم، مراحل دادرسی، اصل قانونی بودن دادرسی و اهمیت اعلام جرم پرداخت.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل انتخاب این موضوع گفت: «پاسخ به بی‌نظمی جامعه، فنی‌شدن جرائم و توسعه جوامع، توسعه جرائم اقتصادی و فساد، جرائم گروهی و سازمان‌یافته شدن جرائم، اهمیت و ضرورت اعلام جرم را دوچندان می‌کند.»

رجب گلدوست جویباری و مهدی صبوری‌پور از اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی به‌عنوان داوران خارج از دانشگاه این رساله، مواردی را اظهار و روح‌الله سپهری و شهید شاطری‌پور اصفهانی نیز نقدهایی در رابطه با رساله بیان کردند و در نهایت رساله دانشجوی دکتری واحد نراق با موفقیت و با درجه عالی مورد تصویب هیأت داوران قرار گرفت.

محمدحسین پوریانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق سال ۱۳۶۷راه‌اندازی و با گذشت بیش از 30 سال با تربیت حدود ۱۸ هزار دانش‌آموخته ارزشمند در بیش از ۶۰ رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از واحدهای دانشگاهی مهم منطقه محسوب می‌شود.»

وی افزود: «اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق دارای چهار رشته حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم‌شناسی، فقه و مبانی حقوق و اندیشه امام خمینی(ره) و جامعه‌شناسی سیاسی است و سعی ما بر این است که در همه گرایش‌ها از استادان برجسته کشوری در جلسات دفاع دکتری بهره‌مند شویم.»

جهت مشا هده اصل خبر منتشر شده در خبرگزاری آنا لینک زیر را کلیک فرمائید :

 

http://www.ana.ir/news/407384


تهیه وتنظیم: محمد بهشتی صدر

مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق

 

دانشگاه نراق در مجامع بین المللی

 

تعداد مقالات در SCOPUS

 

 ==

 

 26

 

تعداد مقالات در ISI

 

 ==

 

 45

 

تعداد مقالات در IranDoc

 

 ==

 

 550

 

تعداد مقالات در کتابخانه ملی

 

 ==

 

 1000

 

 

پیوندهای سایت

افراد آنلاین

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

معرفی دانشگاه نراق

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق...

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق...

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق در سال 1367 ب...

ظرفیت ها وپتانسیل های دانشگاه آزاداسلامی واحد نراق...

ظرفیت ها وپتانسیل های دانشگاه آزاداسلامی واحد نراق...

شهرنراق شهر زيباى نراق از نظر تقسيمات كشورى بخ...

آمار بازدیدکنندگان سایت

6997092
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
2037
4784
20716
6938322
61995
138360
6997092

آی‌پی شما: 54.221.147.93
امروز: پنج شنبه، 22 آذر 1397 - ساعت: 08:09:32
: